آشپزخانه منظم

آشپزخانه احتمالا شلوغ‌ترین بخش هر خانه‌ای باشد. انواع وسایل برقی و غیربرقی که برای آشپزی مورد استفاده قرار می‌گیرد، در کنار ادویه‌ها و مواد غذایی خشک انبار شده در کابینت‌ها و همچنین ظروف و لوازم مختلف همه در کنار هم در آشپزخانه جای گرفته‌اند. ماشین لباسشویی و ظرفشویی در کنار ملزومات سینک هم به این ترکیب اضافه کنید. به همین دلیل مهم است که آشپزخانه نظم و ترتیب مشخصی داشته باشد تا نه تنها از شلختگی و آشفتگی آن جلوگیری شود که در موقع نیاز به هر یک از این وسایل، در دسترس و سهل‌الوصول باشند.

برخی لوازم و وسایل وجود دارند که در نگاه اول شاید حیاتی و مهم نباشند، اما تاثیری که در نظم و ترتیب وسایل آشپزخانه دارند چنان چشم‌گیر و مهم است که پس از استفاده متوجه اهمیت‌شان می‌شویم. در این مطلب می‌توانید با برخی از این وسایل آشنا شوید:

ست ادویه
در آشپزی، به خصوص آشپزی ایرانی و غذاهای شرقی، ادویه کاربرد بسیار و زیادی دارد. به همین دلیل داشتن یک ست ادویه که با یک استند و در ظروف منظم و یک شکل و یک اندازه ادویه‌ها را برای شما نگهداری و منظم کند می‌تواند سرعت و لذت آشپزی را برای شما دوچندان کند. این ست‌ها در تعداد و اشکال مختلفی در خانه سام عرضه شده است.

آویز دستگیره و دستمال
در آشپزخانه به انواع حوله، دستمال و دستگیره نیاز داریم. این دستمال‌ها و دستگیره‌ها هم برای نظافت و تمیزی سطوح کابینت و گاز بسیار کاربرد دارند و هم برای جابه‌جایی ظروف داغ مورد استفاده قرار می‌گیرند. یک آویز دستمال و دستگیره که می‌تواند روی دیوار نصب شود و یا بر روی در کابیت قرار بگیرد می‌تواند در هنگام کار در آشپزخانه بسیار کاربردی باشد.

مقسم داخل کشو
در کابینت‌های آشپزخانه همیشه کشوهایی تعبیه می‌شود که برای نگهداری خرده‌ریزها مورد استفاده قرار می‌گیرد. از انواع قاشق و چنگال و چاقو گرفته تا دیگر وسایلی که جای مشخصی ندارند و صرفا داخل کشو قرار می‌گیرند برای روز مبادا! این کشوها اگر با یک مقسم همراه شوند می‌توانند نظم و ترتیبی به خود بگیرند که هنگام نیاز بسیار کارراه‌اندازند. مقسم بامبو نه تنها از پنج خانه تشکیل شده که دو با داشتن دو کشو در کناره‌ها به شما اجازه می‌دهد تا اندازه‌اش را با توجه به ابعاد کشو، بزرگ و کوچک کنید تا فضای بیشتری در اختیارتان قرار بگیرد.

ریل یا استند چاقو
اگر زیاد آشپزی می‌کنید حتما به اهمیت انواع چاقوها و تنوع‌شان پی برده‌اید. یک ریل چاقو یا استند چاقو می‌تواند تمام چاقوهای مورد استفاده شما را یکجا در کنار هم و با نظم و ترتیب نگهداری کند. اگر هم هنوز با اهمیت و تنوع چاقوها آشنا نیستید بهتر است در این ویدیو چاقوهای مورد نیاز در آشپزخانه را مشاهده کنید.

استند زیرکابینتی
در کابینت زیر سینک ظرفشویی معمولا وسایل زیادی باید جا بگیرد. از طرفی وجود لوله و اتصالات در این بخش، به طور طبیعی فضای این بخش را محدود و نامنظم کرده است. استند زیرکابینتی ونکو این قابلیت را دارد تا فضاهای این بخش را دسته‌بندی کند و با متغیر بودن عرض و قابل جابه‌جایی بودن طبقاتش، مشکل دست‌وپا گیر بودن لوله‌های زیر سینک را حل کند.


تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد سایت اختیاری است.

نظرنظر
نام شمانام شما
ایمیلایمیل
وبسایتوبسایت

بیست − یک =

تحویل سریع و مطمئن کالا
پرداخت با تمام کارت‌های شتابی
امکان رهگیری کالا پس از خرید
مشاوره و پاسخگویی تلفنی