ظروف ممنوعه برای ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی یک دستگاه بی‌نظیر در آشپزخانه است که می‌تواند وقت و انرژی شما را ذخیره کند. در واقع ظرف شستن یک کار سخت و طاقت‌فرساست که به لطف این دستگاه، از زندگی روزمره می‌تواند حذف شود. تقریبا برای تمام ظروف و لوازمی که در فروشگاه اینترنتی خانه سام ر دسترس شما قرار گرفته، این نکته مشخص شده که آبا اجازه شستن آنها را با ماشین ظرفشویی دارید یا خیر. اما مهم نیست که ماشین ظرفشویی سامسونگ دارید یا بوش و ال جی، برخی ظروف و وسایل هستند که با هیچ یک از ماشین‌ها نباید شسته شود. در این مطلب برخی از ظروفی که نباید در ماشین ظرفشویی گذاشت را به شما معرفی می‌کنیم:

قاشق‌ها و ابزار چوبی
در ماشین ظرفشویی از آب داغ برای شستن ظروف استفاده می‌شود. در واقع خود دستگاه برای شست‌وشوی بهتر و ضدعفونی کردن ظروف، دمای آب را بالا می‌برد. این دمای زیاد آب باعث می‌شود تا قاشق‌ها و ابزارهای چوبی ترک خورده یا شکاف بردارند. به همین دلیل نباید این ظروف را در ماشین شست.

قاشق‌ها و ظروف نقره
برای شستن قاشق و چنگال یا بشقاب و دیگر ظروف ساخته شده از نقره به هیچ عنوان نباید از ماشین ظرفشویی کمک بگیرید. بهترین راه این‌ست که آنها را به نرمی با کف بشویید و درون آبچکان بگذارید تا به تدریج و آهسته خشک شوند.

رنده
در مورد شستن رنده در واقع ممنوعیت شستن با ماشین به این دلیل است که دستگاه به خوبی از پس شستن تمام حفره‌ها برنمی‌آید. اگرچه رنده درون ظرفشویی آسیب نمی‌بیند اما به خوبی هم تمیز نمی‌شود. بهترین راه این‌ست که با دست آن را بشویید. اما اگر علاقه دارید این وظیفه را به ماشین ظرفشویی بسپارید دستکم قبل از گذاشتن رنده درون دستگاه، آن را با آب تمیز کنید تا تکه‌های غذا درون حفره‌های رنده باقی نمانده باشد.

آبکش
مشابه وضعیتی که در مورد رنده داشتیم، در مورد آبکش‌ها و سبدها هم داریم. این ابزارها به دلیل داشتن حفره‌های پرشمار به خوبی توسط دستگاه شسته نمی‌شوند و بهتر است با دست تمیز شوند.

چاقو
همان‌طور که در ویدیوی معرفی چاقوهای موردنیاز در آشپزخانه گفتیم، شستن چاقوها با ماشین موجب کند شدن تیغه آنها و کاهش عمر مفیدشان می‌شود. بهترین راه این‌ست که چاقوها را با کف و ابر بشویید و اجازه دهید درون آبچکان، خشک شوند.

قابلمه و تابه‌های آلومینیومی
به جز ظروف آلومینیومی که بر روی مشخصات آنها ذکر شده مشکلی برای شسته شدن در ماشین ندارند، باقی ظروف آلومینیومی در صورت شسته شدن درون ظرفشویی در اثر دمای آب تغییر رنگ داده و سیاه می‌شوند.

ظروف پلاستیکی
برخی از ظروف و ابزارهای پلاستیکی برای شست‌وشو در ماشین مقاوم شده و مشکلی ندارند اما باقی أنها در اثر دمای زیاد آب ممکن است آسیب ببینند. حتی همان ظروف پلاستیکی قابل شست‌وشو در ماشین ظرفشویی را هم بهتر است در طبقه‌ی بالایی قرار دهید که دمای پایین‌تری در حین شست‌وشو خواهد داشت.


تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد سایت اختیاری است.

نظرنظر
نام شمانام شما
ایمیلایمیل
وبسایتوبسایت

هجده − ده =

تحویل سریع و مطمئن کالا
پرداخت با تمام کارت‌های شتابی
امکان رهگیری کالا پس از خرید
مشاوره و پاسخگویی تلفنی