تمیز کردن ظروف بلوری کدر

حتما تابه‌حال تجربه کدر شدن ظروف بلور پس از شست‌وشو را دارید. همه ما انتظار داریم پس از شستن ظروف بلور، مثل روز اول درخشان و شفاف شوند نه اینکه برعکس موجب کدر شدن و کاسته شدن از شفافیت‌شان بشود. در این مطلب می‌توانید راه حل کدر شدن ظروف بلوری را پیدا کنید.

مشکل در واقع از سختی آب است که باعث از بین رفتن شفافیت بلور می‌شود. از یک طرف مواد معدنی موجود در آب سخت باعث کدر شدن بلور می‌شود و از سوی دیگر اصلا آب سخت مناسب آبکشی این گونه ظروف نیست و ردی از کف و کثیفی بر روی آن ظرف باقی می‌گذارد. البته عوامل دیگری نظیر دمای بالای آب، استفاده زیاد از شوینده و یا پیش‌شستشو قبل از قرار دادن ظروف داخل ماشین ظرفشویی نیز ممکن است به کدر شدن ظروف بلوری و شیشه‌ای بیانجامد.

راه حل کدر شدن ظروف بلوری

یک / محلولی از آب و سرکه آماده کنید. برای این کار کافی‌ست مجرای خروج آب سینک را ببندید یا از یک سطل کمک بگیرید. به میزان برابر از آب و سرکه داخل آن بریزید و یک محلول رقیق سرکه آماده کنید.
دو / ظروف کدر شده را درون این محلول خیس کنید. اجازه دهید این ظروف به میزان نیم ساعت درون این محلول غوطه‌ور باشند.
سه / یکی از این ظروف خیسانده شده را پس از نیم ساعت بیرون آورده و آبکشی کنید. اگر مشکل همچنان پابرجا بود، دوباره نیم ساعت دیگر نیز صبر کنید.
چهار / پس از موفق بودن تست و نتیجه مثبت در از بین بردن کدری ظروف بلور، ظروف را تک‌تک از محلول سرکه خارج کرده و با آب گرم آبکشی کنید.
پنج / در انتهای آبکشی، ظروف را با یک دستمال نرم خشک کنید و اجازه ندهید رطوبت روی آنها باقی بماند.

اگر مشکل ظروف بلوری شما با این روش حل نشده، ظرف‌ها دچار خط و خش شده‌اند و نمی‌توان آنها را اصلاح کرد.


تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد سایت اختیاری است.

نظرنظر
نام شمانام شما
ایمیلایمیل
وبسایتوبسایت

12 − نه =

تحویل سریع و مطمئن کالا
پرداخت با تمام کارت‌های شتابی
امکان رهگیری کالا پس از خرید
مشاوره و پاسخگویی تلفنی