تمیز کردن داخل مایکروفر

تمیز کردن مایکروفر و فضای داخلی آن یکی از کارهای سخت آشپزخانه است. طبعا استفاده از مواد شیمیایی و تمیزکننده‌های صنعتی به دلیل قرار گرفتن مواد غذایی در این محفظه، گزینه مناسبی نیست و ممکن است عوارض جانبی برای سلامتی داشته باشد. از طرفی به دلیل استفاده زیاد از مایکروفر در آشپزخانه، این دستگاه در معرض آلودگی و کثیفی زیادی قرار دارد و باید دنبال راه‌حلی بود که نظافت مایکروفر را به سرعت و به سادگی انجام داد.
استفاده از لیمو برای تمیز کردن مایکروفر به معنای واقعی «یک تیر و دو نشان» است! چون نه تنها ساده‌ترین راهِ تمیز کردن مایکروفرهایی‌ست که بخارشوی ندارند، بلکه به‌خاطر طبیعی بودن مواد مورد استفاده در این روش، هیچ نگرانی بابت استفاده از مواد شیمیایی برای نظافت محفظه داخلی مایکروفر نخواهید داشت.

روش استفاده از لیمو برای نظافت مایکروفر بسیار ساده است، کافی‌ست به اندازه یک فنجان آب درون یک ظرف مناسب مایکروفر بریزید. سپس آب یک لیموی متوسط یا بزرگ را گرفته و درون این ظرف بریزید. لیموی چلانده شده را نیز درون ظرف بیندازید.
حالا کاسه را درون مایکروفر قرار داده و به مدت ۳ دقیقه در دمای بالا، گرم کنید تا محلول به جوش بیاید. پس از پایان گرم کردن، در مایکروفر را باز نکنید و اجازه دهید برای مدت ۵ دقیقه کاسه در درون مایکروفر باقی بماند. پس از آن، در دستگاه را باز کرده، کاسه را خارج کنید و با یک دستمال پارچه‌ای نرم و خشک درون مایکروفر را تمیز کنید. اگر مایکروفرتان دارای محفظه گردان جداشونده است، آن را از جای خود خارج کرده و به‌طور مجزا تمیز کنید. تمام ابعاد محفظه داخلی دستگاه را دستمال بکشید و فراموش نکنید که سطح داخلی در را نیز پاک کنید.
اگر لک‌ها و یا نقاطی در درون دستگاه وجود دارد که به راحتی پاک نمی‌شود، کافی‌ست گوشه‌ای از دستمال را درون محلول آب و لیمو زده و با استفاده از آن ناحیه، آلودگی را از بین ببرید.

در واقع بخار حاصل از جوشیدن محلول آب و لیمو در درون دستگاه باعث نرم شدن آلودگی‌ها از سطح داخلی مایکروفر و جدا شدن آنها می‌شود. استفاده از دستمال در انتها محفظه داخلی دستگاه را مانند روز اول پاک می‌کند.

برای خرید ظروف مناسب مایکروفر به این صفحه مراجعه فرمایید.


تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد سایت اختیاری است.

نظرنظر
نام شمانام شما
ایمیلایمیل
وبسایتوبسایت

17 − هفت =

تحویل سریع و مطمئن کالا
پرداخت با تمام کارت‌های شتابی
امکان رهگیری کالا پس از خرید
مشاوره و پاسخگویی تلفنی