چرا ظرفشویی درست نمی‌شوید؟

کیفیت نامناسب ظرفشویی به چه دلیل است؟ در مورد کار با ماشین ظرفشویی و شیوه استفاده از آن همیشه سوال‌های زیادی مطرح بوده است. اینکه چه‌طور باید ظرف‌ها را درون ماشین قرار داد و به چه صورتی این کار انجام شود؟ آیا بهتر است پیش از گذاشتن در ماشین ظرفشویی ظرف‌ها را – مخصوصا ظرف‌های کثیف‌تر را – یک بار آبکشی کنیم؟ آیا بهتر است بلافاصله پس از کثیف شدن ظرف‌ها آنها را درون ماشین بگذاریم یا بهتر است بگذاریم که خیس بخورند؟ چه زمانی باید ظرف‌ها را از ماشین در بیاوریم؟ آیا چنگال‌ها را باید برعکس بگذاریم تا بهتر شسته شوند؟ و بسیاری سوال‌های دیگر.

واقعیت این است که هیچ‌یک از این عوامل و پرسش‌ها اهمیتی ندارند و در واقع تاثیری در قدرت شویندگی و تمیزکنندگی ظرفشویی نمی‌گذارند. مهم‌ترین نکته‌ای و در واقع تنها چیزی که هنگامی قرار دادن ظروف در داخل ماشین ظرفشویی اهمیت دارد این است که در برابر محل اسپری آب داخل ماشین مانعی قرار نگیرد. زیرا که می‌تواند از شست‌وشوی مناسب و باکیفیت ظرف‌ها جلوگیری کند.

ولی اگر ماشین ظرفشویی شما به هر دلیلی کیفیت مورد نظرتان را در شست‌وشو ندارد و از کیفیت نامناسب ظرفشویی شکایت دارید، به احتمال بسیار زیاد علتش در استفاده بیش از اندازه از ماده شوینده است.

بیش از حد مجاز از شوینده استفاده نکنید

در ماشین‌های ظرفشویی جدید محفظه شوینده مشخص شده و براساس مقدار مورد نیاز طراحی شده است. اما عادت و تلقی اشتباهی در میان کاربران وجود دارد که اگر شوینده بیشتری داخل ماشین بریزند، ظرف‌ها تمیزتر می‌شود در حالی که کاملا عکس این اتفاق رخ می‌دهد. اگر ظرف‌های شما پس از پایان آبکشی همچنان کفی یا چرب هستند یا خرده‌های شوینده روی آنها دیده می‌شود، تنها به این دلیل است که بیش از حد مجاز شوینده داخل ماشین ریخته‌اید. این کار می‌تواند باعث شود ظروف شما بو و طعم صابون بگیرد و یا حتی خط و خش بر روی ظروف کریستالی و بلور ظاهر شود.
راه حل ساده است؛ محفظه شوینده را فقط به اندازه مجاز پر کنید و شوینده را غیر از محفظه پیش‌بینی شده برای آن در هیچ بخش دیگر دستگاه قرار ندهید.


تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد سایت اختیاری است.

نظرنظر
نام شمانام شما
ایمیلایمیل
وبسایتوبسایت

شانزده − هفت =

تحویل سریع و مطمئن کالا
پرداخت با تمام کارت‌های شتابی
امکان رهگیری کالا پس از خرید
مشاوره و پاسخگویی تلفنی