انتخاب اندازه تلویزیون

با به بازار آمدن تلویزیون‌های سام و فروش اینترنتی جدیدترین مدل‌های تلویزیون در فروشگاه اینترنتی خانه سام، راهنمای انتخاب اندازه تلویزیون اهمیت بسیاری دارد. هم‌اکنون تلویزیون‌های سام الکترونیک در اندازه‌های ۳۲ اینچ، ۴۳ اینچ و ۵۰ اینچ در خانه سام موجودند و به زودی اندازه‌های دیگری نیز به این مجموعه افزوده خواهد شد. به همین دلیل یک راهنمای ساده و کاربردی برای انتخاب اندازه تلویزیون می‌تواند در خرید به شما کمک کند.

+ خرید و قیمت تلویزیون‌های سام الکترونیک با گارانتی سام سرویس

مهم‌ترین عامل در انتخاب اندازه تلویزیون محل قرارگیری آن در خانه است. اگر تلویزیون را برای اتاق نشیمن می‌خواهید، لازم است به‌طور حدودی بدانید که در چه فاصله‌ای از آن خواهید نشست. از طرف دیگر غالبا در اتاق نشیمن یا پذیرایی، در کنار تلویزیون وسایل دکوری یا مبلمان و قفسه وجود دارد که در تمرکز و کیفیت تماشا کردن تصویر اثرگذار است. اما در اتاق خواب معمولا تلویزیون در اطراف خود وسایل کمتری را می‌بیند و فاصله کمتری از تلویزیون دارد. برای به دست آوردن اندازه مناسب تلویزیون برای هر فضایی یک فرمول تقریبی وجود دارد. در این فرمول لازم است فاصله قرار گرفتن چشم از تلویزیون را به اینچ محاسبه کرده و تقسیم بر ۳ کنید. عددِ حاصل اندازه تلویزیون مناسب فضای شماست.

به‌عنوان مثال اگر فاصله بیننده تا تلویزیون ۳ متر باشد، ۳۰۰ سانتی‌متر را تقسیم بر ۲.۵ کنید تا فاصله براساس اینچ به دست آید. از این محاسبه عدد ۱۲۰ حاصل می‌شود که براساس اینچ است. حالا اگر عدد ۱۲۰ را بر ۳ تقسیم کنید به عدد ۴۰ می‌رسید که اندازه مناسب تلویزیون در فضای شماست.

اندازه تلویزیون = ۳ ÷ فاصله تا تلویزیون به اینچ

اما این در شرایطی‌ست که تلویزیون بر روی یک دیوار خالی و بدون اجسام مزاحم قرار گرفته باشد. در یک اتاق نشیمن شلوغ با فاصله حدودا ۲ تا ۲.۵ متری بیننده از تلویزیون، توصیه می‌شود که از تلویزیون‌های ۴۸ تا ۵۰ اینچی استفاده کنید.
جدول زیر که به‌طور حدودی تهیه شده است می‌تواند اندازه مناسب تلویزیون خانه شما را براساس حداقل و حداکثر فاصله از آن، مشخص کند.

جدول انتخاب سایز تلویزیون


تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد سایت اختیاری است.

نظرنظر
نام شمانام شما
ایمیلایمیل
وبسایتوبسایت

12 − سه =

تحویل سریع و مطمئن کالا
پرداخت با تمام کارت‌های شتابی
امکان رهگیری کالا پس از خرید
مشاوره و پاسخگویی تلفنی