روش نگهداری از کیک

یکی از کارهایی که در اثر شیوع بیماری کرونا بسیار محبوب شد، پخت کیک و شیرینی در خانه است. اما نکته این‌جاست که همیشه همه کیکی که پختیم در یک نوبت مصرف نمی‌شود و باید آن را برای چند روز نگهداشت. اما بهترین روش نگهداری کیک چیست و چطور می‌توان تازگی و طعم خوب کیک را برای چند روز در خانه حفظ کرد؟

در این مطلب درباره‌ی بهترین راه نگهداری کیک به‌طور کلی صحبت می‌کنیم و تفاوت کیک‌ها، مانند نوع‌شان و کامل یا بریده بودن‌شان تاثیر زیادی در این شیوه نگهداری ندارد. اما قبل از هر چیز به یک سوال مهم پاسخ بدهیم؛ آیا لازم است کیک را درون یخچال نگهداری کرد؟

در بیشتر مواقع پاسخ منفی‌ست. اغلب کیک‌ها نیازی به نگهداری در یخچال ندارند و در دمای محیط به خوبی برای چند روز تازه می‌مانند. نگهداری کیک در یخچال فقط زمانی حتمی می‌شود که دمای آشپزخانه شما در طول روز بسیار بالا می‌رود و یا اینکه از میوه تازه و خامه در کیک استفاده شده باشد. هنگام قرار دادن کیک درون یخچال لازم است آن را درون پلاستیک پیچیده یا از ظرف دردار مخصوص نگهداری کیک استفاده کنید تا در اثر هوای خشک و خنک درون یخچال، تازگی و رطوبت آن از بین نرفته و بوی دیگر مواد غذایی را به خود جذب نکند.

+ خرید انواع لوازم و قالب‌های شیرینی‌پزی

روش نگهداری کیک لایه‌ای

برای نگهداری بهتر و ماندگاری بیشتر کیک‌های لایه‌ای باید تمام وجوه این کیک را پوشش نایلونی (سلفون) به‌خوبی بپوشانید. اگر سلفون مناسب برای این کار ندارید می‌توانید از زیپ‌کیف‌های پلاستیکی یا ظروف نگهداری دردار استفاده کنید که اجازه عبور هوا بر روی سطح کیک را نمی‌دهند. این نوع کیک‌ها را می‌توانید در دمای اتاق برای حدودا یک هفته نگهداری کنید. کیک‌هایی که با روغن پخته شده باشند به‌طور معمول ۱ تا ۲ روز بیشتر از کیک‌های طبخ شده با کره تازه می‌مانند. برای نگهداری طولانی‌تر می‌توانید آنها را فریز کنید.

روش نگهداری فراستینگ کیک

فراستینگ روی کیک در واقع همچون یک لایه محافظ عمل می‌کند و به همین دلیل نیازی به پوشاندن کیک با سلفون نیست. می‌توان آن را در یک ظرف نگهدارنده معمولی قرار داد و برای محافظت از گرد و غبار هوا، در آن را پوشاند. کیک‌های فراستینگ می‌توانند تا پنج روز در دمای اتاق دوام بیاورند.

روش نگهداری کیک بریده شده

به محض اینکه تکه‌ای از یک کیک را می‌برید، رطوبت و تازگی از داخل آن خارج می‌شود. بهترین راه این‌ست که یک لایه فراستینگ بر روی مقطع بریده شده اضافه کنید تا همچون یک محافظ بر روی کیک عمل کند. در صورتی که این کار برای‌تان ممکن نیست از سلفون کمک بگیرید و سعی کنید مقطع بریده شده را به‌خوبی بپوشانید تا با هوا در تماس نباشد. پس از این کار، انگار که با یک کیک سالم طرف هستید آن را براساس توضیحات پیش‌تر گفته شده نگهداری کنید.


تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد سایت اختیاری است.

نظرنظر
نام شمانام شما
ایمیلایمیل
وبسایتوبسایت

پنج × 4 =

تحویل سریع و مطمئن کالا
پرداخت با تمام کارت‌های شتابی
امکان رهگیری کالا پس از خرید
مشاوره و پاسخگویی تلفنی