کیفیت هوای داخل خانه

در نیمه‌ی دوم سال با سرد شدن هوا و رخ دادن پدیده‌ی وارونگی هوا، مشکل آلودگی هوا در شهرهای بزرگ نظیر تهران، اصفهان و مشهد بحرانی‌تر از همیشه می‌شود. راهکار اولیه و پیشنهادی که توسط سازمان‌های بهداشتی ارائه می‌شود ماندن در خانه و عدم حضور در فضای بیرون است. اما سوال مهم اینجاست که آیا واقعا هوای داخل خانه تمیزتر از هوای خارج از خانه است؟ برای پاسخ به این سوال بهتر است بدانیم که منابع آلوده‌کننده‌ی هوا – چه در داخل از خانه و چه در خارج از خانه – کدام است و چه کاری می‌توانیم برای تمیزی هوای داخل خانه انجام دهیم.

منبع اصلی آودگی هوا در کلانشهرها ریزگردهاست. این مواد کوچک و ریز که عموما از اگزوز خودروها یا دودکش کارخانه‌ها وارد هوای محیط می‌شود، می‌تواند موجب عامل اصلی بیماری‌های تنفسی یا بروز حمله‌های قلبی باشد. با شیوع بیماری کرونا نیز مشخص شد همین ذرات ریز می‌توانند نقش موثری در انتقال بیماری داشته باشند. تکلیف با هوای بیرون از خانه تقریبا مشخص است و در روزهای بسیار آلوده بهترین راهکار ماندن در خانه و اجتناب از حضور در مرکز آلودگی‌ست. اما واقعیت اینجاست که هوای خانه نیز آن‌چنان که فکر می‌کنید تمیز و پاک نیست. سوال این‌ست؛ عوامل آلوده‌کننده هوای خانه چه چیزهایی‌ست؟
اگر از آلودگی هوای بیرون صرفه‌نظر کنیم، عمده‌ترین آلاینده‌های هوای خانه را می‌توان در گرد و خاک، موی حیوانات خانگی، باکتری‌ها، پرز لباس‌ها و مبلمان، شوینده‌ها و پاک‌کننده‌های شیمیایی، منوکسید کربن، عطرها و بسیاری دیگری از عناصر پیدا کرد. با در نظر گرفتن این عوامل دیگر به سختی می‌توان هوای داخل خانه را پاک‌تر و سالم‌تر از هوای بیرون دانست.

از این‌روست که اهمیت دستگاه‌های تصفیه هوای خانگی در تمیزی هوای داخل خانه مشخص می‌شود. مهم‌ترین وظیفه‌ای که می‌توان از یک دستگاه تصفیه هوا انتظار داشت این‌ست که در مدت زمان کوتاهی، حجم زیادی از هوا را به اطراف خود بدمد. به‌طور مثال در تصفیه هوای مدل سنس Blueair که یکی از پرفروش‌ترین دستگاه‌های تصفیه هوا در میان نمونه‌های مشابه موجود در بازار به شمار می‌رود، هوا با سرعت و قدرت به داخل دستگاه مکیده می‌شود و پس از انجام فیلتراسیون سه گانه در جهت‌های مختلف به محیط بازمی‌گردد. از سوی دیگر این دستگاه به شکلی طراحی شده تا کمترین میزان صدا و آلودگی صوتی را نیز به همراه داشته باشد و حداکثر به میزان ۵۰ دسی‌بل صدا تولید می‌کند تا آرامش محیط خانه بر هم نخورد. مصرف برق این دستگاه نیز بسیار کم و مشابه با مصرف یک عدد لامپ است (توان = ۴۰ وات) تا با خیال راحت بتوانید در تمام طول شبانه‌روز از مزایای این تصفیه‌کننده بهره‌مند شوید.

برای مشاهده و خرید انواع دستگاه‌های تصفیه هوا می‌توانید به اسن صفحه مراجعه فرمایید.


تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد سایت اختیاری است.

نظرنظر
نام شمانام شما
ایمیلایمیل
وبسایتوبسایت

بیست − یک =

تحویل سریع و مطمئن کالا
پرداخت با تمام کارت‌های شتابی
امکان رهگیری کالا پس از خرید
مشاوره و پاسخگویی تلفنی