اولین شعبه‌ی حضوری خانه سام در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ در خیابان پاسداران تهران آغاز به کار کرد. این فروشگاه که با هدف عرضه و فروش مطمئن کالاها و ملزومات خانه از برندهای معتبر داخلی و بین‌المللی با ضمانت‌نامه رسمی و قیمت مناسب آغاز به کار کرد، در مدت کوتاهی توانست با جلب اطمینان و رضایت مراجعه‌کنندگان، دسترسی آسان و تضمین‌شده به تمام کالاهای مربوطه را با قیمت یکسان و واقعی فراهم کند. با گسترش فعالیت‌ها و افزایش رضایتمندی مراجعه‌کنندگان، خانه سام علاوه بر گسترش شعب حضوری در سراسر کشور، امکان خرید اینترنتی تمام محصولات را با راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی خانه سام به نشانی www.sam-home.com فراهم کرد.

بازار کالاهای کوچک خانگی در ایران به‌علت ناشناخته بودن برندها و تولیدکننده‌ها از بازارهای مبهم و شلوغ به شمار می‌رود. وجود برندهای ناشناخته و نامعتبر و عرضه‌ی غیررسمی آنها در فروشگاه‌های متفرقه و محلی، باعث شده است تا مصرف‌کنندگان از دسترسی به محصولات معتبر و برخورداری از خدمات پس از فروش محروم مانده و امکان بررسی و مقایسه صحیح در هنگام خرید از آنها سلب شود.

هر خانه داستانی دارد

خانه سام با فراهم آوردن یک فضای وسیع، مدرن و آرامش‌بخش در شعبه‌های حضوری و ایجاد یک سایت جامع و فراگیر در فضای آنلاین اقدام به بهبود فضای خرید و فروش در این بازار کرده است. احترام به تنوع سلایق میان مشتریان و تلاش برای گردآوری تمامی برندها و تولیدکننده‌های معتبر و مطرح در کنار هم، نکته‌ای‌ست که نه فقط در شعار هر خانه داستانی دارد که در شعب حضوری و فروشگاه اینترنتی خانه سام نیز قابل مشاهده است.

در خانه سام محصولات در دسته‌بندی‌های اصلی شامل «ظروف غذاخوری»، «حمام و خواب»، «لوازم آشپزی»، «دکوری و تزیینی»، «لوازم برقی»، «کادویی» و «لوازم کودک» ارائه شده و هر یک از زیرمجموعه‌های متنوع و مرتبط برخوردار است. مراجعان حضوری و خریداران غیرحضوری این امکان را دارند تا در هنگام خرید به مشاهده و بررسی مشخصات فنی هر یک از کالاها پرداخته و با مقایسه میان کالاهای مشابه و مرتبط، بهترین و مناسب‌ترین کالا را برگزینند. همچنین امکان برخورداری از مشاوره‌ی پیش از خرید و اطمینان از انتخاب کالای درست از طریق سامانه‌ی تلفنی ۲۶۷۰۲۶۷۰-۰۲۱ فراهم شده است و خریداران می‌توانند از مشاوران خرید سام اطلاعات تکمیلی را دریافت کنند.

امکان ارسال با استفاده از روش‌های مطمئن و سریع حمل و ایجاد امتیازهای ویژه برای کاربران وفادار از دیگر امکاناتی‌ست که در فروشگاه اینترنتی خانه سام فراهم شده است. کاربران با خرید از خانه سام دارای یک شناسه‌ی یکتا و شخصی خواهند شد که در آینده‌ی نزدیک با اتصال به سامانه‌ی باشگاه مشتریان خانه سام، امکان استفاده از امتیازهای ویژه، تخفیف‌های اختصاصی و قرعه‌کشی و هدایای مربوطه را به آنها خواهد داد.

لازم به توضیح است که در فروشگاه‌های حضوری و فروشگاه اینترنتی خانه سام تمام محصولات از تامین‌کننده‌ها و نمایندگی‌های رسمی تهیه شده و در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد اما مسوولیت خدمات پس از فروش، متناسب با قوانین و شرایط مربوط به هر کالا، برعهده شرکت ضمانت‌کننده بوده و خانه سام به عنوان حلقه فروش وظیفه ایجاد دسترسی آسان و مطمئن به محصولات را به انجام می‌رساند و تعهدی در باب خدمات پس از فروش ندارد. بدیهی‌ست به منظور حفظ حقوق مصرف‌کنندگان و خریداران محترم، تمامی کالاهای ارسالی پیش از حمل توسط کارشناسان مربوطه مورد بررسی ظاهری و عملکرد قرار گرفته و در صورت بروز مشکل در حین حمل و ارسال، با توجه به قوانین و شرایط ذکر شده در صفحه‌ی شرایط بازگرداندن کالا، قابل مرجوع کردن و تعویض خواهند بود.

• جهت مشاهده‌ی نشانی و اطلاعات تماس شعب و ساعات کار به صفحه‌ی نشانی شعب خانه سام مراجعه کرده و برای آشنایی با شیوه‌ی خرید اینترنتی و ثبت سفارش در فروشگاه اینترنتی خانه سام به صفحه راهنمای خرید اینترنتی مراجعه فرمایید. در صفحه‌ی شرایط تحویل و ارسال کالا قوانین و ضوابط ارسال کالا در خریدهای غیرحضوری شرح داده شده است.