اقلام ممنوعه در ماشین ظرفشویی

ممکن است برای‌تان پیش پا افتاده و بدیهی به نظر برسد اما مجموعه‌ای از لوازم و وسایل خانه و آشپزخانه هستند که هیچگاه نباید درون ظرفشویی قرارشان داد. حتی اگر تولیدکننده در کاتالوگ و توضیحات محصول نیز آنها را قابل شست‌وشو درون ظرفشویی اعلام کرده باشد، باز توصیه می‌شود که آنها را درون ظرفشویی قرار ندهید.
هفت قلم کالای ممنوعه برای ماشین ظرفشویی به این شرح است:

یک/ قابلمه و تابه‌های نچسب
ممکن است تصور کنید که چون ماشین ظرفشویی از آب و شوینده برای تمیز کردن ظرف‌ها استفاده می‌کند پس خطری برای ظروف نچسب ندارد، اما اشتباه می‌کنید. ماده شوینده در ماشین ظرفشویی بسیار ساینده‌تر از چیزی‌ست که فکر می‌کنید و می‌تواند به راحتی پوشش نچسب این گونه ظروف را از بین ببرد. در واقع ارزش و طول عمر تابه‌ها و قابلمه‌های نچسب صرفا با سلامت پوشش قرار داده شده بر روی سطح داخلی آنهاست و با اندک خراش یا آسیبی، عمر این ظروف به پایان می‌رسد. در نتیجه حتما از شستن ظروف نچسب با ماشین اجتناب کرده و از ابر/اسفنج نرم برای تمیز کردن آنها استفاده کنید.
+ قیمت و خرید ظروف نچسب

دو/ لوازم و اقلام چوبی
چوب به راحتی تحت تاثیر گرما و دمای بالا می‌تواند ترک خورده یا در آن شکاف ایجاد شود. چون ظرفشویی برای تمیز شدن بهتر ظروف دمای آب را تا حدود زیادی بالا می‌برد، می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیر به لوازم چوبی وارد کند. به خصوص تخته‌های برش چوبی. اگر احساس می‌کنید این گونه وسایل نیاز به نظافت و تمیزی بیشتری دارند، به جای پناه بردن به ظرفشویی بهتر است از جوش شیرین در شستن آنها استفاده کنید.
+ قیمت و خرید ظروف چوبی

سه/ تابه‌های چدنی
شستن این گونه ظروف با ماشین ظرفشویی می‌تواند موجب زنگار گرفتن سطح چدن شود و لذت آشپزی با آنها را از بین ببرد. راه‌حل شستن این گونه ظروف این‌ست که بلافاصله بعد از اتمام کار، آنها را با آب بسیار داغ بشویید. پس برخلاف تصور رایج تابه‌های چدنی یک کالای ممنوعه در ظرفشویی است.

چهار/ ظروف آلومینیومی
حتی یک بار شست‌وشو با ماشین ظرفشویی می‌تواند آلومینیوم را اکسید کرده و جلا و براقیت آنها را از بین ببرد. به همین دلیل بهتر است هیچگاه ظروف ساخته شده از آلومینیوم را درون ماشین قرار ندهید. در مورد ظروف ساخته شده از استیل بهتر است به کیفیت ظرف و برند توجه کنید. استیل دارای کیفیت‌های متفاوتی‌ست که می‌تواند آن را قابل شست‌وشو یا غیرقابل شست‌وشو در ماشین کند. به همین دلیل بهتر است در این مورد به اطلاعات کالا و تولیدکننده اعتماد کنید.

پنج/ ظروف مسی
هر گونه ظروف و اقلام مسی، از قابلمه‌ها و ظروف پخت‌وپز گرفته تا ظروف سرو و دکوری نباید درون ظرفشویی قرار داده شوند. علاوه بر ظروف مسی، لوازم نقره و طلا هم نباید درون ماشین قرار داده شوند. به طور کلی می‌توان ظروف دکوراتیو و ظریف را جزو اقلام ممنوعه در ظرفشویی قلمداد کرد.

شش/ ظروف پلاستیکی
در مورد این گونه ظروف و لوازم قبل از هر چیز مطمئن شوید برای استفاده در ظرفشویی مناسب اعلام شده‌اند یا خیر. عبارت Dishwasher Safe در کالاهای خارجی نشان می‌دهد که این ظرف برای شست‌وشو در ماشین مورد تایید است. اما در غیر این‌صورت به هیچ عنوان اقلام پلاستیکی را درون ظرفشویی قرار ندهید زیرا در اثر دمای بالای آب، پلاستیک ذوب شده و مواد سمی از خود متصاعد می‌کند.
+ قیمت و خرید ظروف نگهدارنده

هفت/ چاقوهای آشپزی
شست‌وشوی مستمر چاقوهای آشپزی در ماشین ظرفشویی می‌تواند تیزی و برندگی آنها را به مرور از بین ببرد. از طرفی دمای بالای آب نیز می‌تواند دسته چاقو را شل کند. در نتیجه بهترین راه حفاظت از چاقوهای ارزشمند آشپزخانه شست‌وشوی آنها با دست است.
+ قیمت و خرید چاقوهای آشپزی

با رعایت این موارد و دیگر اصول اعلام شده در استفاده از ماشین ظرفشویی می‌توانید تجربه دلپذیری از یک دستگاه کاربردی و مهم در آشپزخانه‌تان داشته باشید. جهت خرید اینترنتی ماشین ظرفشویی می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید.


تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد سایت اختیاری است.

نظرنظر
نام شمانام شما
ایمیلایمیل
وبسایتوبسایت

13 − 11 =

تحویل سریع و مطمئن کالا
پرداخت با تمام کارت‌های شتابی
امکان رهگیری کالا پس از خرید
مشاوره و پاسخگویی تلفنی