بهترین دستگاه تصفیه هوا

واقعیت تلخ و غم‌انگیزی‌ست اما هوای آلوده حالا دیگر جزوی از زندگی روزمره ما شده است. به خصوص در شهرهای بزرگ و در شش ماه دوم سال که هوا سردتر شده و پدیده وارونگی هوا بیشتر رخ می‌دهد. در روزهای آلوده که متاسفانه تعدادش هر سال بیشتر از سال قبل می‌شود، توصیه اولیه و اساسی خارج نشدن از خانه است. مخصوصا اگر عضوی از گروه‌های حساس (کودکان، سالمندان، خانم‌های باردار، بیماران تنفسی) باشید. اما نکته این‌جاست که هوای خانه نیز الزاما تمیزتر از هوای بیرون از خانه نیست و حتی ممکن است در روزهایی که هوای شهر پاک و مطبوع است، هوای خانه به دلیل عوامل آلوده‌کننده داخلی، چندان پاک و سالم نباشد.

دستگاه‌های تصفیه هوای خانگی این حسن را دارند که می‌توانند با فیلتراسیون چند لایه و مکش چندباره هوا، کیفیت هوای یک محیط بسته و محدود (مانند خانه یا محیط کار) را به‌طور قابل ملاحظه‌ای افزایش دهند. حالا سوال مهم‌تری پیش می‌آید که کدام تصفیه هوا را بخریم؟ با در نظر گرفتن نکات مطرح شده در این مطلب، می‌توانید بهترین دستگاه تصفیه هوا را انتخاب و خریداری کنید.

مساحت تحت پوشش
اولین نکته در خرید تصفیه هوا، در نظر گرفتن مساحت تحت پوشش است. عمده تفاوت قیمت میان دستگاه‌های مختلف هم به همین عامل مربوط می‌شود. به‌طور مثال دستگاه تصفیه هوای Health Protect 7740i این توانایی را دارد تا مساحتی به اندازه 62 مترمربع را پوشش دهد. این میزان تقریبا یکی از بالاترین سطح پوشش‌‌ها در میان دستگاه‌های تصفیه هواست. از طرف دیگر عامل مهم دیگری در انتخاب تصفیه هوا نقش دارد که به آن میزان تعویض هوا در هر ساعت می‌گویند. هر چه این عدد بالاتر باشد یعنی دستگاه تصفیه هوای شما بیشتر هوا را تصفیه می‌کند. در همین مدل 7740i میزان تصفیه هوا در هر ساعت 4.8 است که عدد بسیار خوبی‌ست. یعنی هوای یک خانه 62 مترمربعی در هر ساعت تقریبا 5 بار به‌طور کامل تصفیه می‌شود.

فیلتراسیون دستگاه
لازم است در ابتدا این تصور اشتباه را از خودتان دور کنید که آلودگی هوا فقط مختص به دود خودروها یا کارخانه‌هاست. بسیاری از عوامل آلوده‌کننده دیگر در اطراف ما و به خصوص در خانه و محیط کار وجود دارد. نظیر بوی غذا یا عطر، موی حیوانات خانگی، گرده گیاهان، پرز فرش و مبلمان، دود سیگار، بخارهای متصاعد شده از رنگ دیوار یا میز، دود و بخارهای ناشی از آشپزی و بسیاری دیگر. با توجه به اینکه بیشتر در معرض کدام یک از این عوامل آلودگی قرار دارید، لازم است دستگاهی را انتخاب کنید که فیلتر مناسب آن آلودگی را داشته باشد. به طور مثال دستگاه تصفیه هوای Classic 680i که جزو مدل‌های پرقدرت به شمار می‌رود مجهز به فیلترهای ضدآلرژی، فیلتر HEPA، فیلتر از بین برنده بوهای نامطبوع، فیلتر ضد گازهای مضر و فیلتر کربن فعال است.

محل قرارگیری دستگاه
پیش از خرید بهتر است تصمیم بگیرید که دستگاه را کجا می‌خواهید قرار بدهید. اگر محدودیت فضا دارید و مجبورید که تصفیه هوا را به دیوار تکیه دهید، بهتر است سراغ دستگاه‌هایی بروید که منافذ ورودی و خروجی هوای‌شان در بالا و جلوی دستگاه باشد. هرچند که به‌طور کلی توصیه می‌شود دستگاه تصفیه هوا به نحوی قرار گیرد که در تمام اطراف آن امکان جریان هوا وجود داشته باشد.

عملکرد خودکار
این ویژگی تقریبا در تمام دستگاه‌های جدید پیش‌بینی شده است اما توجه به آن در هنگام خرید ضروری‌ست. برای خرید بهترین دستگاه تصفیه هوا لازم است دستگاهی را انتخاب کنید که دارای سنسورهای هوشمند برای تنظیم عملکرد باشد. در واقع دستگاه باید بتواند شدت عملکرد خود را براساس میزان آلودگی هوا، بوها و گازهای مضر، پرز و گرده‌های موجود و دیگر عوامل کم و زیاد کند. اتصال به اینترنت و داشتن اپلیکیشن گوشی‌های هوشمند نیز می‌تواند به شما کمک کند تا وضعیت هوای خانه و عملکرد دستگاه را رصد کنید. به‌طور مثال در تصفیه هوای Sense شما می‌توانید از طریق اینترنت و اپلیکیشن مربوط به دستگاه، پیش از رسیدن به خانه دستگاه را روشن کنید تا از همان لحظه ورود به خانه یک هوای مطبوع را تنفس کنید.

گارانتی و خدمات پس از فروش
دستگاه‌های تصفیه هوا نیاز به تعویض دوره‌ای فیلتر دارند. به این دلیل بهتر است سراغ برندها و محصولاتی بروید که علاوه بر شناخته شده بودن، از خدمات گارانتی و پس از فروش مناسبی نیز برخوردار باشند. تمام دستگاه‌های تصفیه هوای عرضه شده در شعب حضوری و فروشگاه اینترنتی خانه سام با ضمانتنامه رسمی عرضه می‌شوند و شما نگرانی از بابت خدمات پس از فروش نخواهید داشت.


تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد سایت اختیاری است.

نظرنظر
نام شمانام شما
ایمیلایمیل
وبسایتوبسایت

دوازده − 12 =

تحویل سریع و مطمئن کالا
پرداخت با تمام کارت‌های شتابی
امکان رهگیری کالا پس از خرید
مشاوره و پاسخگویی تلفنی