راهنمای خرید

بهترین دستگاه تصفیه هوا

بهترین دستگاه تصفیه هوا

 

  • هوای پاک بخش مهمی از زندگی روزمره است و بر ریه ها، گردش خون، قلب و سلامت جسمی کلی ما تأثیر می گذارد. اما این امکان وجود دارد که هوای داخل خانه شما کثیف تر از آن چیزی باشد که فکر می کنید. بر اساس گزارش آژانس حفاظت از محیط زیست، غلظت برخی آلاینده ها اغلب در داخل خانه دو تا پنج برابر بیشتر از فضای باز است.
  • بهترین راه برای بهبود کیفیت هوای داخل خانه، حذف منبع مشکل است. به عنوان مثال، دور نگه داشتن حیوانات خانگی از اتاق خواب یا عدم کشیدن سیگار در داخل فضای منزل از عوامل موثر در کاهش ذرات معلق و گرد و غبار در فضای داخلی منزل می باشد.
  • همچنین با تعویض پنجره های قدیمی و تک جداره و تعویض آن ها با پنجره های دوجداره، میتوان تا حدودی از ورود هوای آلوده و گرد و غبار به داخل منزل جلوگیری کرد.
  • اگر هیچ یک از موارد بالا برایتان ممکن نیست؛ پس بهتر است هر چه سریع تر به فکر خرید یک دستگاه تصفیه هوای خانگی باشید.

 

چه کسانی باید تصفیه هوا بخرند؟
  • دستگاه های تصفیه هوای خانگی جهت بهبود کیفیت هوای یک اتاق طراحی شده اند. در کشور ما به خصوص با آغاز فصل پاییز و سرد شدن هوا، رفته رفته مقدار آلاینده های موجود در هوا و گرد و غبار افزایش می یابد. به طور مثال طبق آمار سایت رسمی کیفیت هوای تهران، در سال 1401 تنها 94 روز در طول سال کیفیت هوا قابل قبول و 2 روز پاک بوده است و مابقی سال با عناوینی مانند “ناسالم برای گروه حساس” ، “ناسالم” ، “خطرناک” و “بسیار خطرناک”  نامگذاری شده است!

با توجه به آمار بالا میتوان نتیجه گرفت که خرید تصفیه هوا به خصوص در کلان شهرها حرکتی عاقلانه بوده و در ادامه این مطلب به طور

خلاصه در انتخابی درست و خریدی آگاهانه کنار شما خواهیم بود.

مساحت تحت پوشش

اولین نکته در خرید تصفیه هوا، در نظر گرفتن مساحت تحت پوشش است. عمده تفاوت قیمت میان دستگاه‌های مختلف هم به همین عامل مربوط می‌شود.

حداقل مساحتی که یک دستگاه تصفیه هوای خانگی به طور معمول می‌تواند هوا را تمیز کند؛ ۳۰ متر مربع و در سایر دستگاه‌ها تا مقیاس حدود ۱۰۰ متر مربع نیز این عدد افزایش می یابد.
دو نکته مهم در هنگام خرید تصفیه هوا:

یک تصفیه کننده هوا، ذرات آلرژی زا را فقط زمانی که در هوا شناور هستند حذف می کند. هنگام به اصطلاح ته نشین شدن این ذرات بر روی زمین، برای جمع آوری به جارو برقی نیاز خواهید داشت.

  • فیلتر HEPA

مطالعات انجام شده بر روی دستگاه های تصفیه هوا نشان می دهد که استفاده از فیلترهای HEPA می تواند در حذف بسیاری از ذرات موثر باشد.

محرک های رایج خانگی شامل قطرات ریز ویروسی، ذرات معلق مانند دود سیگار، شوره حیوانات خانگی، و کنه های گرد و غبار هستند.

فیلتر HEPA دارای گواهینامه برای جمع آوری 99.97 درصد از ذرات با اندازه بسیار ریز(قطر 0.3 میکرومتر) میباشد.  این نکته را به خاطر داشته باشید که مهم ترین ویژگی یک دستگاه تصفیه هوا، داشتن فیلتر HEPA استاندارد است. فیلتر هپا به طور قطع میتواند در کیفیت عملکرد دستگاه موثر باشد.

 

 

  • در دسترس بودن فیلترها جهت تعویض

تمام دستگاه های تصفیه هوا شامل چندین نوع فیلتر بوده که غالبا مصرفی می باشند. فیلترها پس از مدت زمان معینی و بسته به محل استفاده و قرارگیری دستگاه، میبایست تعویض گردند. تنوع دستگاه های تصفیه هوای خانگی در بازار نسبتا بالاست؛ اما به شما پیشنهاد میکنیم قبل از خرید این دو سوال را از فروشنده بپرسید؟

1.آیا فیلترهای دستگاه برای خرید و تعویض قابل دسترس است؟

2.آیا نماینده رسمی و خدماتی جهت گارانتی دستگاه وجود دارد؟

 

 تنوع کامل تصفیه هوا از دو برند شناخته شده Blue Air  و Sam با گارانتی رسمی در داخل سایت خانه سام موجود میباشد.

همچنین جهت مشاوره خرید و هر گونه سوال  در خصوص عملکرد و ویژگی های دستگاه های تصفیه هوا با شماره 02126702670 تماس بگیرید

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *