آشپزی کار لذتبخشی‌ست به شرط اینکه ابزار مناسب و کاربردی در اختیار داشته باشید. ابزار و قاشق‌های آشپزی یک عنصر اساسی و حیاتی برای آشپزی بهتر و لذتبخش‌تر است. اما کافی‌ست جنس این قاشق‌ها و ابزارآلات مناسب نباشد، نه تنها غذا پختن سخت‌تر و طولانی‌تر می‌شود که می‌تواند به تابه‌ها و قابلمه‌های شما نیز آسیب‌های جبران‌ناپذیری برساند.

در انتخاب قاشق، ملاقه، کفگیر و دیگر ابزارهای مورد نیاز در آشپزی لازم است نکات زیر را در نظر بگیرید:

قاشق‌های پلاستیکی
شاید بهترین گزینه و پرطرفدارترین نوع قاشق‌های آشپزی، نوع پلاستیکی باشد. به این دلیل که هیچ آسیبی به ظروف مختلف نمی‌رساند و به‌علت انعطاف‌پذیری، می‌تواند هنگام استفاده در گوشه‌های ظرف و انحناهای موجود در قابلمه و تابه بسیار کارآمدتر و مفیدتر از باقی جنس‌ها باشد. نکته مهم این‌ست که هنگام خرید این ابزارها حتما دقت کنید که از نوع BPA Free (بدون مواد مضر و سمی) باشد. قاشق‌ها و ملاقه‌های تفال موجود در خانه سام از این نوع است که می‌توانید با خیال راحت آنها را در حین آشپزی به کار بگیرید. البته به خاطر داشته باشید که شست‌وشوی ابزارآلات پلاستیکی اندکی سخت‌تر از دیگر جنس‌هاست.

قاشق‌های چوبی
طراحی و جذابیت قاشق‌ها و ابزارهای چوبی آشپزخانه مهم‌ترین برتری آنها نسبت به دیگر جنس‌هاست. از طرفی آسیبی نیز به ظروف نچسب و پوشش تفلون یا سرامیکی آنها نمی‌رساند. اما نکته این‌جاست که آلودگی و جرم‌ها بر روی چوب بیشتر از دیگر ابزارها باقی می‌ماند و لازم است در هنگام شست‌وشوی آنها وقت و دقت بیشتری صرف کنید. علاوه بر اینکه حتما دقت داشته باشید کوچکترین ترک و شکاف در ابزارهای چوبی مساوی‌ست با تجمع آلودگی و باکتری که به هیچ‌عنوان قابل شست‌وشوی دقیق نیست و باید بلافاصله این وسیله را کنار بگذارید. در خانه سام ابزارآلات چوبی آشپزخانه با چوب بامبوم در دسترس شماست که یکی از مقاوم‌ترین و بهداشتی‌ترین انواع چوب است و علاوه بر زیبایی، سبکی دلپذیری را نیز برای شما به ارمغان می‌آورد.

قاشق‌های سیلیکونی
شاید در نگاه اول آنها را پلاستیکی در نظر بگیرید اما برتری مهم ابزارهای سیلیکونی در تحمل‌شان در برابر گرماست. اگر در آشپزخانه بیشتر تمایل به پخت غذاهای سرخ‌کردنی و نیاز ابزارهای مقاوم در برابر دمای زیاد دارید، قاشق‌ها و ابزارهای سیلیکونی گزینه ایده‌آل برای شما هستند. محصولات سیلویا و کومکس در خانه سام از این گونه اند.

قاشق‌های استیل
مهم‌ترین حسن ابزارآلات استیل برای آشپزی نظافت بهتر و بهداشتی بودن‌شان است. در واقع بین همه جنس‌هایی که می‌توانیم در این بخش از آنها یاد کنیم، استیل جنسی‌ست که می‌توانید از تمیزی و نظافتش بهتر و بیشتر مطمئن باشید. اما همان‌طور که حتما می‌دانید مهم‌ترین ایرادشان آسیب رساندن به ظروف نچسب و پوشش‌های ظروف حساس است. در واقع اگر این قاشق‌ها و ابزار را انتخاب می‌کنید باید دقت کنید که برای آشپزی با ظروف نچسب از آنها استفاده نکنید. برندهای کوچن‌پروفی و لایفهایت گزینه‌های جذاب و چشمگیری هستند که در خانه سام می‌توانید آنها را خریداری کنید.


تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

پاسخی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد سایت اختیاری است.

نظرنظر
نام شمانام شما
ایمیلایمیل
وبسایتوبسایت

8 + 10 =

تحویل سریع و مطمئن کالا
پرداخت با تمام کارت‌های شتابی
امکان رهگیری کالا پس از خرید
مشاوره و پاسخگویی تلفنی